Januártól szigorodnak a könyvelő képzés feltételei
2024-től módosul a mérlegképes könyvelő képzésre vonatkozó hatályos jogszabály, megszűnik a távoktatás.
2024-től módosul a mérlegképes könyvelő képzésre vonatkozó hatályos jogszabály, megszűnik a távoktatás.
Újabb szigorításokat vezetnek be Pekingben a koronavírus-járvány miatt, ismét megtiltották a jelenléti oktatást az iskolákban.
Az egyetem hallgatói önkormányzata a Facebookon posztolt az aktuális járványügyi protokollról.
Bár a koronavírus-fertőzöttek száma szerte a világon emelkedik, a különböző országok más-más intézkedésekkel próbálják kezelni a járványhelyzetet. Van, ahol egy-két hetes rendkívüli szünetet rendeltek el, máshol a maszkviselést is elegendőnek tartják, és nem tervezek online oktatást.
Az egyetem minden hallgatójának és dolgozójának azt ajánlja, hogy éljen a koronavírus elleni oltás lehetőségével, és vegyék fel az első és a második oltást is.
A diákokat heti háromszor tesztelik majd.
Május 10-től már a felsősök és a középiskolások is visszatérhettek az iskolákba, így hosszú hónapok után a folyósók és a tantermek ismét megteltek élettel.
Május 10-től a felsősöknek és a középiskolásoknak is újraindul a jelenléti oktatás. Sokan azonban úgy érzik, ennek még nincs itt az ideje a járvány miatt, mások pedig feleslegesnek tartják, hogy a tanév utolsó honapjára kell visszatérni az iskolákba. Mit tehetnek azok a szülők, aki a továbbiakban is otthon tartanák a gyereküket, illetve milyen járványügyi intézkedésekkel kell számolni az intézményekben? Most minden kérdést megválaszolunk.
A cél, hogy az iskolák hétfői nyitását megelőzően kiszűrjék a koronavírus-fertőzötteket.
Jövőhét hétfőn nyitnak az iskolák, visszatérhetnek a tantermeikbe a középiskolások és a felsősök is - ezt azonban egyre többen tartják rossz lépésnek.
Az érettségi első hete után már általánostól középiskoláig mindenki személyesen tanul majd, és ez az év végéig így is marad. A digitális oktatás ugyanis "jól bevált, de a közösség szempontjából fontos a jelenlét is" - mondta Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ járványügyi osztályvezetője.
A Híradó úgy tudja, kompromisszum született a tanárok és az iskola között.
Míg a minisztérium szerint magas volt a személyes oktatásban résztvevő diákok száma a nyitás első napján, az ADOM Diákmozgalom felmérése szerint több mint 100 ezer alsós diák nem ment be az iskolába.
Az eset után azonnali hatállyal visszavontak több üzemeltetési feladatott, most mindent megtesznek, hogy a rovarirtás időben befejeződjön és 19-én mindenkinek elindulhasson a személyes oktatás.
Februárban még biztos, hogy marad a távoktatás.
De előtte még újabb szigorú zárlat jön karácsony után.
A középiskolások bár az első héten még online tanulnak majd, de 11-én - a vészhelyzet lejártával - indul a jelenléti oktatás.
A hallgatók szerint naponta kerülnek elő újabbnál újabb fertőzöttek a Testnevelési Egyetemen, a diákok pedig úgy érzik, nincsenek időben tájékoztatva. Az egyik szak diákjai közös levelet is írtak az intézmény vezetőségének, de napokig nem kaptak rá választ.